Kalendarium

24 sierpnia 2016 r. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Warmińsko-Mazurski Oddział Regionalny, jako Lider Projektu, wspólnie z  Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych Oddziałem Fundacji Aktywizacja w Białymstoku zawiązało Partnerstwo na rzecz wypracowania rekomendacji w projekcie "Partnerstwo na rzecz poprawy sytuacji osób młodych na warmińsko-mazurskim rynku pracy”. Do Partnerstwa przystąpili:

  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy
  • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczkach
  • Warmia – Trans Łukasz Zawierucha
  • Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie
  • Instytut Rozwoju Kapitału Ludzkiego
  • Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych  w Olsztynie
  • Fundacja Naukowa Norden Centrum
  • Instytut Badawczo – Szkoleniowy w Olsztynie

 

            

                            

 

                                                                    

W dniach 25 i 26 sierpnia odbyły się pierwsze spotkania grupy ekspertów dotyczące sytuacji osób młodych na lokalnym rynku pracy. W gronie ekspertów zasiedli przedstawiciele zarówno publicznych jaki i niepublicznych Instytucji Rynku Pracy, reprezentujący różne subregiony, których bogactwo wiedzy i doświadczeń zaowocowało wypracowaniem wstępnych wersji rekomendacji.

Pan Marcin  Dziółko, ekspert Fundacji Aktywizacja, dokonał charakterystyki osób młodych na warmińsko-mazurskim rynku pracy, przedstawił grupę z perspektywy pracodawców, instytucji rynku pracy a także samych siebie, odniósł się również do zagadnienia współpracy w zakresie aktywizacji osób młodych- dostępnych form i narzędzi i skuteczności we wprowadzaniu na rynek pracy.

          

  

14-15 września, w zabytkowych murach Centrum Edukacji Technologicznej „Stara Kotłownia” w Olsztynie, nasi eksperci po raz kolejny spotkali się, aby pracować nad skutecznymi narzędziami i instrumentami aktywizacji osób młodych z woj. warmińsko-mazurskiego, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy.

          

 

 11-12 października spotkaliśmy się ponownie.

                          

11 października do Partnerstwa dołączył Powiatowy Urząd Pracy w Olecku.

 

W dn. 24-25 listopada, w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, pracowaliśmy ponownie.

 

 

W dniu 19 grudnia 2016 r. w Urzędzie Miasta Olsztyna odbyło się seminarium podsumowujące realizację projektu "Partnerstwo na rzecz poprawy sytuacji osób młodych na warmińsko-mazurskim rynku pracy". 

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele różnych instytucji rynku pracy działających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas seminarium, Pan Przemysław Żydok, Członek Zarządu Fundacji Aktywizacja, zaprezentował rekomendacje służące aktywizacji osób młodych znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy.

Do grona prelegentów dołączyli również:Pan Dariusz Rudnik, Wojewódzki Komendant OHP;

Pan Zdzisław Szczepkowski, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie, który omówił sytuację osób młodych na warmińsko - mazurskim rynku pracy;

Pani Maria Rafalska, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Olsztynie, przedstawiła prezentację pt.Ścieżki edukacyjno-zawodowe uczniów, wybór świadomy czy przypadek?.

Na zakończenie seminarium, odbył się panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli instytucji realizujących działania na rzecz osób młodych na regionalnym rynku pracy „Kompetencje pracownika XXI w., którego moderatorem była Pani Dorota Tomaszewicz, Doradca ds.przedsiębiorczości Biura Karier UWM w Olsztynie.

     

 

Kontakt

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
Warmińsko-Mazurski Oddział Regionalny
ul. Panasa 1A/18
10-691 Olsztyn

tel. (89) 526 95 49
faks (89) 526 95 49
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.