Celem programu jest wspieranie podstawowych funkcji rodzin problemowych wychowujących dzieci oraz wyrównywanie szans i startu życiowego dzieci wychowujących się w tych rodzinach poprzez tworzenie właściwych dla prawidłowego rozwoju dziecka warunków wychowawczych i opiekuńczych oraz ochronę praw dziecka, poprzez pracę z rodzinami: pedagogów rodzinnych, Rzecznika Praw Dziecka TPD, psychologa, prawnika, który przyczyni się do:

1. Zmiany postaw i wartości rodzinnych, poprawy świadomości potrzeby rodziny i możliwości ich osiągania, zwiększenie umiejętności wychowawczych rodziców, komunikacji i relacji pomiędzy rodzicami a dziećmi oraz rodzicami, a instytucjami i organizacjami wspierającymi rodzinę.

2. Aktywizacja ekonomiczna i społeczna rodzin objętych opieką; trening zaradności życiowej, w tym prowadzenia gospodarstwa domowego, poszukiwania pracy zarobkowej, właściwego wykorzystywania środków finansowych będących w dyspozycji rodziny, poprawa funkcjonowania rodziny, zwiększenie jej samodzielności, pomoc w wychodzeniu z bezradności, tworzenie lepszych warunków do rozwoju.

3. Poprawa poziomu kultury osobistej członków rodziny i wizerunku w środowisku lokalnym.

4. Zwiększenie i ułatwienie dostępu obywateli, szczególnie do bezpłatnej specjalistycznej informacji i porad prawnych w zakresie praw dziecka, nawiązanie współpracy z szerszym kręgiem osób, instytucji i organizacji, zajmującymi się problemami dzieci, patologiami i prawem.

5. Stworzenie grupy wolontariuszy, działającej na rzecz dzieci i ich rodzin.

REALIZACJA PROJEKTU: 01.05.2014 - 31.12.2014.

Projekt "Bo rodzina to jest siła" jest współfinansowany przez Warmińsko - Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie.

Przekaż 1% podatku

Kontakt

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
Warmińsko-Mazurski Oddział Regionalny
ul. Panasa 1A/18
10-691 Olsztyn

tel. (89) 526 95 49
faks (89) 526 95 49
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dojazd