klubtpd02.JPGProjekt realizowany jestł przez podopiecznych Klubu TPD w Olsztynie ul. Panasa 1A/18  Bezpośrednimi adresatami zadania są 15-osobowa grupa dzieci w wieku od 6 do 14 lat,  oraz w ramach zadania współpraca z trzema klubami osiedlowymi: "Na Górce", "Akant" i "17" na trzech osiedlach: Nagórki, Jaroty, Pieczewo – wymiana doświadczeń, wspólna realizacja niektórych zadań z dziećmi oraz seniorami z klubów. Projekt trwał 4 miesiące, zajęcia odbywały się od kwietnia do lipca 2017 roku.

Głównym celem programu jest profilaktyka wad postawy i nadwagi wśród dzieci i młodzieży. Działania zaplanowane w projekcie obejmą zajęcia, które poszerzą wiedzę wychowanków na temat nadwagi oraz wad postawy, przyczyn ich powstawania i skutków.

 W projekcie  „W zdrowym ciele zdrowy duch” odbędą się spotkania z dietetykiem, rehabilitantem, lekarzem i trenerem fitness, pedagogiem). Specjaliści  udzielą wychowankom cennych rad i wskazówek dotyczących ich zdrowia. Podopieczni odwiedzą restaurację serwującą dania przygotowane z ekologicznych produktów, sami również nauczą się przygotowywać zdrową żywność (sałatki warzywne i owocowe, koktajle). Realizowane będą zajęcia sportowe (gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu lub w sali w zależności od warunków atmosferycznych).

Zaplanowane w projekcie zajęcia praktyczne nauczą dzieci i młodzież prawidłowej postawy prozdrowotnej i technik aktywnego wypoczynku.

Projekt współfinansowany jest przez Warmińsko Mazurski Urząd Marszałkowski

Przekaż 1% podatku

Kontakt

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
Warmińsko-Mazurski Oddział Regionalny
ul. Panasa 1A/18
10-691 Olsztyn

tel. (89) 526 95 49
faks (89) 526 95 49
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dojazd