Bank PKO BP jest inicjatorem akcji PKO Bieg Charytatywny – pobiegnijmy razem dla Dzieci, który zorganizował po raz kolejny ogólnopolski bieg sztafetowy, pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. Akcja rozegrała  się 19.09.2015r. równocześnie na 12 stadionach w całej Polsce, m.in. w Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Łomży, Mikołowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Zawodnicy tworzący pięcioosobowe drużyny, przez godzinę pokonywali kolejne okrążenia, z których każde zostało przeliczone na jeden obiad dla dziecka.

Fundacja PKO Banku Polskiego uzyskane środki finansowe przekazała Towarzystwu Przyjaciół Dzieci Warmińsko- Mazurskiego Oddziału Regionalnego w Olsztynie, które ufundowało posiłki dla Dzieci z 12 szkół w województwie warmińsko – mazurskim. W sumie dofinansowanie do obiadów dostało łącznie 50 dzieci z 8 szkół w Olsztynie, 3 szkół w gminie Purda i 1 szkoły w Stawigudzie.

W całym roku szkolnym 2015/2016 jest to około 10 000 obiadów dla najbardziej potrzebujących Dzieci.

Uczestnikom biegu i Fundacji Banku PKO BP serdecznie dziękujemy.

 

Więcej o programie „PKO Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

 

 

 

 

Przekaż 1% podatku

Kontakt

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
Warmińsko-Mazurski Oddział Regionalny
ul. Panasa 1A/18
10-691 Olsztyn

tel. (89) 526 95 49
faks (89) 526 95 49
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dojazd